5 דברים שלא ידעתם על אלומיניום

 

ישנם דברים בעולם שלנו שאנו, לפחות רובנו, לא מודעים אליהם. בעידן המודרני אנו חשופים לכל-כך הרבה אלמנטים משתנים, והזמינות הגבוהה של החומרים היא דבר שהתרגלנו אליו. לכולנו יש מכשירי טלפון חכמים, מכוניות, נעליים למטרות שונות, מכשירי חשמל שונים, וכל אלו עשויים תוך שימוש במגוון טכנולוגיות, וכמובן שמגוון חומרים רחב במיוחד.

אנו חיים בעולם של התמחויות, וככזה, אם אתם לא מתמחים במשהו, רוב הסיכויים שאתם לא מכירים אותו, לפחות לא לעומק. לעומת החומרים הבלתי מוכרים, אלו שרק מומחים לתחומם מכירים, ישנם חומרים שאנו פוגשים ביום יום, אך לא באמת יודעים עליהם הרבה. האלומיניום הוא אחד מהם. ניתן לחפש עסקים בתחום אלומיניום בכל אזור בארץ באתר b144 לפי מיקום מדויק והמלצות.

הכרות קצרה עם האלומיניום

1. רדיד האלומיניום ('נייר כסף) – נייר הכסף לא עשוי מכסף, כמובן, אלא מאלומיניום. בעבר הוא נעשה מבדיל. בארה"ב לבדה מייצרים לא פחות משש-מאות אלף טון של נייר אלומיניום בשנה, ועוביו של הנייר, שעובד דרך מערוכים ייעודיים, יכול להגיע לעוביים של 0.013 מילימטרים.

2. רוב האלומיניום בעולם לא נחצב – האלומיניום הוא לא רק מתכת שימושית במיוחד, אלא המתכת הנפוצה ביותר בקרום כדור-הארץ, ומוצאים אותו בתוך סלעים דוגמת גרניט וקריאוליט. למרות שהמתכת הזו זמינה ונפוצה בצורה יוצאת דופן, רוב האלומיניום שמיוצר כיום בתעשייה המודרנית נעשה בצורה מלאכותית.

3. נמצא בשימוש במקומות מפתיעים – בעוד שרובנו מכירים את האלומיניום מנייר האלומיניום שנמצא בכל בית, אותו החומר נמצא בשימוש בתעשיות רבות. בעוד שרובנו משתמשים בנייר האלומיניום לעטוף כריכים או לשמור על תבנית האפייה שלנו, מפעלים רבים כיום משתמשים בחומר זה לייצור חלקים לכלי רכב שונים, כולל מכוניות, מטוסים, רכבות, משאיות, ואפילו לייצור טילים.

אלומיניום, נפוליון, רפואה ואומנות עתיקה

4. נפוליון ומלך סיאם – אלומיניום נכנס לשימוש באירופה רק באמצע המאה התשע-עשרה, והשאיר רושם כה עז על המבקרים במוזיאון בו הוצג החומר, עד כי נפוליון השלישי ציווה להחליף את כל הסכו"ם שבארמון המלכותי לכלי אלומיניום, שמחירו בזמנו עלה על מחירה של כל מתכת יקרה אחרת, כולל הכסף והזהב. בין הדברים הראשונים שיוצרו ממתכת זו היו רעשן שיוצר לבנו של אותו נפוליון, ושרשרת שיוצרה עבור מלכה של סיאם אשר שהה באותו הזמן בצרפת.

5. אלומיניום בשירות הרומאים והיוונים – עוד בתרבויות העתיקות של רומי ויוון הקדומה שימש האלומיניום בצורות שונות. ידוע כי חומר זה היה חלק משמעותי בחומרי הצביעה שלהם, אך לא רק, שכן אותו החומר בדיוק מצא את עצמו בפצעים שונים כחומר עוצר דימום. למעשה, אותה התגלית משמשת אותנו עד ימינו אנו, שכן מלח האלומיניום, אותו החומר עוצר הדימום, נמצא בשימוש זה עד היום.

 

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions