טיפים לעיצוב החצר

 

בתים הכוללים חצר פרטית הם בעלי נקודת פתיחה מצוינת, שעה שהחצר כוללת בתוכה, מעצם היותה כזו, לא מעט יתרונות. אלא שבאמצעות עיצוב מוקפד של החצר, ניתן למקסם את היתרונות עוד יותר, לשפר את מראה החצר ואף להגדיל את השימושיות שלה ביותר ממובן אחד. הנה מספר דגשים חשובים בדרך לעיצוב מושלם של החצר.

הכול מתחיל בריהוט

חצר, מטבע הדברים, צריכה למלא תפקיד משמעותי אחד: לאפשר לבני הבית, כמו גם לאורחים, ישיבה נעימה באוויר הפתוח. לכן, ברור מדוע החלק המרכזי במשוואת העיצוב מושם על כל אותו ריהוט גן, לרבות פינות ישיבה או אפילו ערסלים. בחירת הריהוט חייבת לקחת בחשבון את מספר בני הבית, גודלה של החצר והאווירה שמעוניינים ליצור. מהבחינה הזו, מכיוון שחצר אמורה לשדר רוגע ופסטורליות, הבחירה של רבים היא בגוונים בהירים.

באשר לחומר הגלם ממנו עשויים הרהיטים, דומה כי פלסטיק מהווה הבחירה הזולה והנוחה ביותר לתחזוקה. אם רוצים לקחת את המראה הטבעי קדימה, ניתן לבחור בריהוט עץ: במצב הזה, עם זאת, חשוב לוודא כי מדובר בעץ איכותי, שעמיד בפגעי מזג האוויר, או לכל הפחות ממוקם במקום שלא מסכן אותו מבחינת קרני השמש או טיפות הגשם.

מצאנו במיוחד בשבילכם מאמר מצויים שמסביר איך לשמור על הגינה או הריהוט גן מפני הגם והשמש החזקה שלנו בארץ אתם מוזמנים לקרוא – בלינק הזה.

תאורה, גינון ומה שביניהם

כשמדברים על חצר, לרוב האנשים עולה תמונה של לא מעט פריטים מוריקים וצבעוניים, דוגמת דשא או צמחיה. ואכן, אין ספק שחצר היא אכן המרשימה ביותר שהיא כוללת את כל אלה. בעת עיצוב החצר, לכן, חשוב להעניק משקל משמעותי לסוגיה זו, כשמומלץ גם להיעזר במומחי גינון ועיצוב. כמובן שלא ניתן לוותר על תחזוקה הולמת של החצר, שמראה מוזנח שלה הוא הכול חוץ מאטרקטיבי.

דגש חשוב אחר הוא על התאורה, שפעמים רבות מושכת את מלוא תשומת הלב בשעות הערב. התאורה צריכה להאיר את מה שזקוק להארה, להבליט את יתרונות החצר ואף ליצור המשכיות בין החצר לבין הבית. תאורת גן תלויה, ספוטים או תאורת שביל לגן הם חלק מהסוגים הנפוצים ביותר, מהבחינה הזו.

ואיך אפשר בלי הצללה?

כל חצר מאבדת מהשימושיות שלה כשהיא לא ערוכה להתמודד עם החום הישראלי. אחרי הכול, בימים הלוהטים של הקיץ, ברור שהישראלי הממוצע יעדיף לשהות במזגן, ולא להיחשף לשמש באופן ישיר. לכן, באמצעות הצללה נאותה של החצר, ניתן לשבת בה בנעימים גם בחודשי הקיץ.

כיום, ניתן למצוא לא מעט אפשרויות לפתרונות הצללה, כל אחד מהם עם יתרונות משלו: החל מפרגולות, דרך סוככים ועד לרשתות הצללה. כלים אלה לא רק מבצעים את תפקידם, אלא גם משפרים את מראה החצר ביותר ממובן אחד, ואף מעלים את ערכו של הבית

 

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions