ריצוף חוץ לגינה

 

מתכננים גינה? משפצים גינה נוכחית? לפני שאתם סוגרים את כל הפינות כדאי לשקול כמה נתונים חשובים בבחירת ריצוף לגינה, שהרי אם כבר מעצבים גינה אז לא רצוי לשכוח את הפרטים הקטנים שלעיתים עושים את רוב העבודה, עם כל הכבוד לצמחייה סביב. להלן מספר טיפים שימושיים לבחירת ריצוף חוץ לגינה.

בחירת עיצוב

תחום הריצוף, כמו כל תחומי החיים, מושפע גם מאופנות חולפות וטרנדים עכשויים שבאים והולכים בקצב מסחרר, אבל האם כדאי להיכנע לאותן האופנות? אז זהו, שלא בהכרח וזאת בעיקר מכמה סיבות עיקריות:

  1. לא כל ריצוף, יפה ככל שיהיה, מתאים לתכלית החלל שנבחר לריצוף – לדוגמא, בשטח שמיועד לחנייה נדרש ריצוף בעל עמידות גבוהה בלחץ, לעומת ריצוף של שבילי גישה. בנוסף, מומלץ לבחור ריצוף שניתן יהיה לשלבו בצורה פונקציונאלית בגינה, כך שאם יש צורך להעביר צנרת או ניקוז שיהיה ניתן לשלב זאת בצורה אסתטית ואפקטיבית.
  2. קיימת מידת עמידות שונה ותחזוקה שונה בעבור כל סוג ריצוף אף על פי שכולם בגדול אמורים להיות עמידים בתנאי החוץ, חלקם עמידים יותר לפגעי מזג אוויר וחלקם קצת פחות.
  3. מחיר – ללא ספק שיקול די מרכזי וטרנדים, מטבעם יקרים יותר, לכן יש לקחת שחשבון את התקציב המצוי לעומת הרצוי.
  4. אמירה עיצובית – לרוב מומלץ שלא להפריד בין עיצוב הבית לעיצוב הגינה, כך שהאמירה העיצובית תהיה אחידה גם בפנים וגם בחוץ ולמעשה ליצור המשכיות וזרימה בין שני הדברים, כהדבר היחיד שמפריד ביניהם הוא אך ורק דלת הכניסה.

סוגי ריצוף חוץ לגינה

בדיוק כשם שהריצוף הפנימי של הבית מחולק לכמה סוגים, כך ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של ריצוף חוץ. את רובם ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות ואלה הן:

ריצוף מאבן טבעית – אבן שעברה עיבוד מינימלי ככל הניתן, משווה לגינה מראה טבעי, הרמוני ומיוחד . לריצוף שכזה יתרונות רבים כגון: עמידות בפני תנאי מזג אוויר- אבן טבעית כשם שהגיע מהטבע נשמרת לאורך זמן ודוהה פחות מאשר אבן שעברה עיבוד. מחיר – ברוב המקרים, למרות התדמית היוקרתית, אבן טבעית דווקא זולה יותר בעיקר משום העבודה המינימלית עליה וזמינותה בטבע. דוגמאות לאבן טבעית: אבן ירושלמית, גרניט, בזלת, צפחה ועוד.

ריצוף אבן מעובדת – אבן מעובדת יכולה להיות ערבוב של כמה סוגי אבנים במרצפת אחת או אבן טבעית שעזרה הברשה, ציפוי, ליטוש ועוד שלל עיבודים. יתרונותיה של האבן המעובדת הם אחידות האבנים והיכולת לשאת משקל גבוה, כמו לדוגמא עבור משטחי חנייה. כמו כן, קיימת אפשרות נרחבת יותר לשימוש בצבעים, עיצובים וטקסטורות שונות לצורך עיצוב המשטח אותו מעוניינים לרצף.

חומרים נוספים – ריצוף חוץ יכול להיעשות גם על יד שימוש בדק העשוי עץ, רצוי עמיד ככל הניתן לשימוש חוץ, או על ידי יציקת בטון, חומר שעשוי להיות מצויין לחנייה, אך עשוי להיות מסוכן באם מדובר במשטח חופשי לפעילות ותנועה.

 

 
 

מתכננים גינה? משפצים גינה נוכחית? לפני שאתם סוגרים את כל הפינות כדאי לשקול כמה נתונים חשובים בבחירת ריצוף לגינה, שהרי אם כבר מעצבים גינה אז לא רצוי לשכוח את הפרטים הקטנים שלעיתים עושים את רוב העבודה, עם כל הכבוד לצמחייה …

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions