פרגולות אלומיניום או עץ – מה עדיף

 

החלטתם לרכוש פרגולה, ברכותי! הפרגולה תספק לכם מקום תספק לכם צל חיוני וקריר בקיץ ואף הגנה מפני גשם ועלים בימי החורף והסתיו, זהו אכן שדרוג נאה לכל אזור אותו אנו מעוניינים לנצל לכדי ישיבה. קיים מגוון רחב של פרגולות, החל מצורות בתיאום אישי, גובה הפרגולה, סדר ומיקום העמודים ואף החומרים אשר הפרגולה תהיה עשויה מהן, כל זאת ועוד אלו שיקולים אשר יפתיעו אותכם במידת הקושי לקבל עליהן גיבוש, ברצוני להציג כאן דווקא שני חומרים מוכרים מהם ניתן להכין פרגולה: עץ ואלומיניום, אציג חסרונות ויתרונות בולטים של כל אחד מהחומרים ואם אעזור למישהו לקבל החלטה בנושא זה, שליחותי בוצעה בהתאם.

עץ – יתרונות

עץ הינו חומר מרשים, אשר מתאים למגוון רחב של עיצובים. העץ הינו קשיח ועמיד ולכן יוכל בקלות להתקבע בכל מקום ואף להחזיק את עצמו באמצעות משקלו העצום, דבר המקנה יציבות נהדרת ומראה חזק מאד של פרגולה. בנוסף העץ הינו חומר מבודד נפלא, מה שאומר כי בקיץ הפרגולה לא תתחמם בקלות, בנוסף עץ הינו חומר אשר ניתן לעבד אותו גם באופן עצמאי, לכן ניתן לבצע הוספת או שיפוצים עצמאיים לפרגולה בקלות.

אלומיניום – יתרונות

האלומיניום הינה מתכת זולה ואמינה, ניתן לשייפה ולהתאימה במגוון רחב של צבעים, גם גמישותה הכללית מאפשרת לנו גיוון רחב מאד באופן עיצוב הפרגולה כאשר אנו עושים אותה מאלומיניום. המתכת הזו גם אינה מחלידה ואינה נוטה לקורוזיה, דבר המקנה לפרגולת אלומיניום אורך חיים רב והאסתטיקה החיצונית תשמר לאורך זמן.

עד כה עץ ואלומיניום נשמעים כמו חומרים מנצחים, אך יש לחומרים הללו גם חסרונות אשר מומלץ לקחת בחשבון כאשר אנו משתמשים בהם למטרת בניית פרגולה.

עץ – חסרונות

העץ אמנם קשיח ויציב, אך קשה מאד לשמר בצורה מושלמת את מראהו של העץ לאורך זמן רב מדי, העץ מאד פגיע למפגעי לחות וגשם, כמובן שניתן לכסותו בשכבת לק, אך הלחות תמצא את דרכה גם דרך סדקים קטנים, דבר המצריך טיפול תדיר בכדי לשמור על הפרגולה לתקופת זמן ארוכה, יתרה מזו העץ הינו חומר יקר יחסית למגוון רחב של חומרי גלם, ולכן מחיר הפרגולה עלול להיות מעט גבוה מהצפוי.

אלומיניום – חסרונות

אין רבים הנוטים לציין חסרונות בולטים של אלומיניום, אך הם קיימים, אציין כמה שנוגעים בפרט להקמת פרגולה מחומר זה. אלומיניום אמנם אינו מחליד ואינו מתמגנט, אך הוא בהחלט צובר חשמל סטטי, זה לא יגרום לנזק ממשי אף פעם, אך לקבל 'זאפטה' מזדמנת על בסיס קבוע מהפרגולה עלול להפוך למטרד (ניתן לפתור זאת באמצעות חומרים כיסוי או לק מבודד למתכות). בנוסף האלומיניום הוא אינו חומר אשר יתאים לכל חזית, פרגולה מאלומיניום לא תמיד תתאים מבחינה אסתטית לנוף של בית כפרי מעץ. בנוסף האלומיניום הוא חומר אשר יותר קשה להתעסק איתו באופן עצמאי, התעסקות במתכת דורשת מכונות חריטה וכרסום שאין לכל בית, ולכן הוספות והרכבה עצמית עלולות להיות בעייתיות יותר.

אם החסרונות של החומרים הללו נשמעים לכם ממש נוראים, לא מיותר לציין כי היתרונות עולים על החסרונות. תמיד ניתן למצוא פתרונות לחסרונות ואף ניתן לייעל את המגוון הרחב של היתרונות של כל חומר, בנוסף ישנן אופציות שניתן לשלב בין שני החומרים בבניית הפרגולה, האופציות הינן רבות מאד לכל מי שמחפש פתרון.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions