חיתוך וצריבה בלייזר

 

חיתוך וצריבה בלייזר – מגע אישי לעיצוב הבית

אחד מהשאיפות הגדולות של כל מי שמתכנן, בונה או משפץ בית הוא להעניק לבית חותמת אישית שתבדל אותו בבירור מאותם הבתים שנבנים ומעוצבים כיום כלאחר יד, על פי תבנית קבועה וידועה מראש. התאמה של העיצוב לטעם האישי גם מוסיפה לתחושת הביתיות ולאושר שהבית מעניק למתגוררים בו לאורך זמן. גם התחושה של המבקרים בבית היא שונה לחלוטין כאשר מדובר בבית עם נגיעה אישית, ממש כבר מדריכת הרגל הראשונה בבית.

צריבה בלייזר – מהתעשייה לשימוש הביתי

חיתוך בלייזר היא טכנולוגיה שהתפתחה לאורך עשרות שנים עבור שימושים רבים ושונים, כאשר בבסיס תמיד אותו רעיון – ניצול הדיוק העצום והעוצמה הרבה של קרן הלייזר כדי לבצע חיתוך מהיר ומדויק. קרן לייזר שומרת על דיוק רב ברדיוס חיתוך המסתכם בחלקיקי מילמטר. הדבר מאפשר לחתוך חומרים שונים, עץ, סוגי פלסטיק שונים, קרטון או בדים, במהירות וביעילות, תוך שמירה על קו חיתוך נקי. את היכולות האלה מכירים היטב בתעשיות טכנולוגיות, אבל בשנים האחרונות התחילו להשתמש בהם גם מעצבים בתחום שונים, בהם מעצבי פנים ואדריכלים.

חיתוך בלייזר לעיצוב הבית

חיתוך בלייזר הוא אמצעי ייצור שמשחרר את הדמיון מהמגבלות המסורתיות, ומאפשר למעצבים להוציא לאוויר העולם עיצובים ואלמנטים שבעבר לא היה אפשרי לבצע בעלויות של משק בית פרטי,
כך לדוגמא:

אלמנטים עיצוביים לבית מפלסטיק (פוליפרופילן (: לייזר מאפשר לחתוך פרופילן בקלות רבה וליצור עיצובים שונים. שימוש מעניין בפרופילן הוא יצירת כיסויים לתאורת חוץ ופנים בהתאמה אישית, המוסיפה רבות לאווירה. באמצעות מיקום תאורה מאחורי עיצובים בפרופילן, ניתן ליצור אלמנטים מרשימים של תאורה.

עיצוב בית באמצעות מדבקות: חיתוך בלייזר מאפשר לייצר כל עיצוב של מדבקות קיר על פי עיצוב אישי. המדבקות מתאימות במיוחד להוספת עושר ויזואלי בעיצוב חדרי ילדים.

שבלונות: שבלונות מספקות אלמנט עיצובי שמתאים לעיצוב אורבני וצעיר. בזכות השימוש בחיתוך בלייזר אין צורך להסתפק בשבלונות הנמכרות בחנויות, וניתן ליצור כל שבלונה רצויה – בין אם מדובר בכיתוב או באייקון – ליצירת המגע האישי הרצוי.

שלטי עץ: העץ הותיק והטוב חוזר לקדמת הבמה של עולם עיצוב הבתים, מאחר והאיכויות הטבעיות שלו תורמות המון לאווירה ביתית נעימה. חיתוך בלייזר מאפשר ליהנות מהשימוש בעץ, ובנוסף להוסיף לו מגע אישי. שילוט מעץ למטבח, לכניסה או לחצר, עם כיתוב פונקציונאלי או משעשע, הוא פופולארי מאוד בבתים רבים. באמצעות יכולות החריטה והצריבה בעומקים שונים של הלייזר, ניתן להפיק לוחות עץ עם עיצובים המעבירים תחושה של עומק.

כיצד מתבצע חיתוך או צריבה בלייזר

לאחר שבחרתם עיצוב וחומר איתם אתם מעוניינים לעבוד, ניתן לפנות לחברה המתמחה בחיתוך בלייזר ולהתייעץ איתה לגבי הדרך הטובה ביותר להוציא לפועל את העיצוב שלכם. חשוב לבחור בחברה בעלת ניסיון בפרויקטים מגוונים, בעלת הבנה עמוקה בטכנולוגיה ובעיצוב, ואשר יכולה להציע מניסיונה האישי.

לאחר שלב ההתייעצות, מומלץ לעבוד מול מעצב שיוכל להתאים את העיצוב הרצוי לכם לעיצוב הכללי של הבית. המעצב ייצור קובץ עיצוב שיועבר לאישורכם. אותו הקובץ יועבר לאחר מכן לחברת חיתוך הלייזר אשר תזין אותו למחשב המספק פקודות לקרן הלייזר. החברה תבצע מספר ניסויים מקדימים כדי להגיע בדיוק לתוצאה הרצויה.

החיתוך עצמו הוא בדרך כלל קצר, החל ממספר שניות ועד לכשעה, תלוי בסוג החומר, בעוביו, ובמורכבות החיתוך או הצריבה. בסיום תוכלו ליהנות מאלמנט עיצובי חדש לבית, שיעניק לכם את המגע האישי שאתם מחפשים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions