תכנון והתאמת תאורה לגינה

 

לכל גינה יש סגנון וכאשר מתכננים את הגינה, הסגנון שלה קובע את סוג הצמחים, השיחים, והעצים שיהיו בה. סגנון של גינה הוא סגנון הגינה עצמה, הירוק שבתוכה ולכן ניתן גם להתאים לכל גינה סגנון אחר של תאורה שיאיר בהרמוניה וישלים את הסגנון עצמו.

יש כל מיני אפשרויות של תאורה לגינה וגם לסוגי הגינות, אנו נציע כמה אופציות.

גינה יפנית ותאורה שקועת רצפה- מה שמייחד גינה יפנית הוא שהיא נשענת על תרבות זן, סוג של אמונה שהולכת יחד עם שתילים, צמחים, מפלים, בריכות דגים ובחירה דקדקנית של שתילים בצבעים מסוימים. מדובר על הרמוניה מושלמת.
לגינה יפנית למשל מאוד מתאים להתקין תאורה לגינה שקועת רצפה, שתהיה חלק מהמינימליזם של הגינה עצמה, שזה אחד הדברים שהכי מאפיינים אותה. מיעוט של פריטים אך בהתאמה מושלמת.

האור שינבע מהקרקע יוסיף ויאיר את בריכות הנוי והדגים, הצמחים הזערורים והעדינים, טבע יפני באור יקרות…
גינה ים תיכונית עמודי תאורה ותאורה שקועת רצפה- גינה ים תיכונית היא המצאה ישראלית והיא כוללת שיחים, צמחים ועצים מאזור הם התיכון. מחשבה חשובה בתכנון גינה כזו, היא חסכוניות במים שזה סוג של חינוך מולד במדינת ישראל…
בגינה ים תיכונית יפה מאוד להתקין תאורה שקועת רצפה שתאיר מלמטה ותפיץ אור למעלה אל צמרות עץ אורן ירושלים, זית, אלון התבור ושיחים כמו הרדוף והדס מצוי שמפיץ גם ניחוח מבשם.

בגינה כזו מתאים גם להשתמש בעמודי תאורה ליד העצים או בשביל או ביניהם. האור המתקבל הוא יפה והוא מאיר את השטח הירוק והטבעי.

תאורה בחומה ועמודי תאורה לגינה טרופית- בגינה טרופית תמצאו שיחי בננה, פאפייה, עצי דקל, פרחים כמו ציפור גן עדן ועוד. הכל מאוד צבעוני, סבוך, פראי, וטרופי.

מה שמאוד מתאים לסגנון כזה של גינה זה לחשוף טפח ולגלות טפחיים כלומר, להתקין תאורה בחומה המקיפה את הגינה, אליה מן הסתם ישתלשלו ענפי הבננה או הפאפייה ואז התאורה תשליך ותפזר אור עליהם.

עוד מתאים לגינה כזו סבוכה ופראית, עמודי תאורה שניתן להתקין אותם בין העצים והשיחים והם יפיצו אור סביבם.
גינת פרי ודוקרני גינה- גינת פרי היא טרנד עולה בסגנון הגינות משום הרצון "לאכול" בריא וישר מן הטבע. אנשים שותלים עצי צרי ומקווים לתוצרת טעימה. אבל גם את הגינה הזו יש להאיר בהתאם.

מה שמאוד מתאים לגינת פרי הם דוקרני גינה שיאירו אין שיחי הפרי המטפסים, עצי הפרי הנשירים כמו גם שיחי התאנה, הפיג'וייה ועוד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions