שילוב פרגולות בגינה – עץ או אלומיניום?

 

אם אתם מחפשים פתרון הצללה יפה וגם יעיל, התשובה היא כמובן פרגולה. היא יכולה להיות מותקנת במרחבי הגינה, במרפסת, על משטח דק וגם ליד הבריכה. הפרגולה נחשבת גם כאחד מהאלמנטים העיצוביים הדומיננטיים ביותר בגינה, מאחר שיש לה נוכחות עיצובית מרשימה והיא מוסיפה יופי וסגנון לחצר. כיום כמעט בכל גינה ניתן להבחין בפרגולות, שהפכו להיות מוצר מבוקש מאוד בעיקר בזכות היתרונות הרבים שלהן, וביניהם:  הצללה ברמה גבוהה הן לאירוח והן כמקום פעילות לילדים ולמבוגרים, הגנה מפני קרני שמש, רוחות וגשמים, ותיחום של אזור מסוים ליצירת מתחם אינטימי ונעים.

תהליך בחירת הפרגולה

קיימים סוגים שונים של פרגולות לחצר, וכדאי לבחון היטב מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהסוגים, כדי להתאים את הפרגולה הנבחרת בצורה הטובה ביותר. יש לשים לב לפרמטרים שונים כגון: גודל וגובה הפרגולה הרצוי, עמידות החומר והתאמת העיצוב של הפרגולה לסגנון הבית והגינה. את הפרגולות כדאי לשלב כבר בתחילת תהליך תכנון ועיצוב הגינה, והפרגולות הנפוצות ביותר כיום הן אלו שבנויות מעץ ואלומיניום. על היתרונות של כל אחד מהסוגים, במאמר שלפניכם.

מתי לבחור פרגולה מעץ?

כל מי שאוהב מראה טבעי בגינה, יבחר באופן מיידי באופציה של פרגולה מעץ. הפרגולה משתלבת בצורה מושלמת בנוף הגינה ומעניקה תחושה חמימה וכפרית. הבחירה נושאת בחובה גם הצהרה לשמירה על איכות החיים (לעומת שחומרים האחרים מהם עשויות הפרגולות), ושימוש בחומרים טבעיים ואורגניים. התחזוקה של הפרגולות מעץ יחסית פשוטה ודורשת בעיקר צביעה פעם בשנה. חשוב להקפיד ולוודא שכלונסאות העץ מהן בנויה הפרגולה, עברו תהליך של חיטוי ועיבוד מיוחד כנגד פגעי מזג האוויר. מחיר הפרגולה תלוי במספר גורמים כגון: סוג העץ, עובי כלונסאות התמיכה, סוג העיבוד שהעץ עובר, גובה הפרגולה, והכיסוי העליון שלה.

בחירת פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום מגיעות במגוון עיצובים. היתרון הבולט שלהן הוא האפשרות להתקין בהן גג שמופעל על ידי מנגנון חשמלי שמאפשר הצללה מלאה או חלקית. אופציה זו מאפשרת שליטה מלאה באחוזי ההצללה, והנאה מובטחת בכל מזג אוויר. מכיוון שחומר האלומיניום עמיד בפני תנאי מזג האוויר השונים, הוא עמיד מאוד ואינו מחליד או מתבלה, אין תחזוקה לפרגולת אלומיניום, מה שהופך אותה להיות אטרקטיבית במיוחד. את הפרגולות ניתן לצבוע במגוון גדול מאוד של גוונים, ובכלל זה אפילו צבע דמוי עץ להשגת מראה הקרוב ביותר לפרגולה מעץ.

אז מה כדאי יותר – פרגולה מעץ או פרגולה מאלומיניום?

שתי האופציות נהדרות וטובות, והשיקול שיכריע לטובת אחת מהן היא הטעם האישי, ההתאמה לגינה והתקציב. עיקר הבחירות בפרגולות מעץ נובע מהמראה הטבעי והשילוב המושלם שהלן בגינה, ולעומתן פרגולות האלומיניום אינן דורשות תחזוקה בכלל. לפני שתבחרו את סוג הפרגולה המתאים לכם, כדאי שתתייעצו עם איש מקצוע אשר מכיר את סוגי הפרגולות השונים, והוא יוכל להמליץ לכם על הסוג המתאים ביותר עבורכם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions