פינות אוכל מעוצבות

 

במהלך השנים אנחנו יכולים להבחין בשינויים שחלו בנישות של פינות אוכל מעוצבות. הן במראה שלהן והן באופן בו הן נראות ומשתלבות במרחב. השינוי חלו בעקבות תפיסה אחרת, חדשנית יותר, של עיצוב פינות אוכל וכן בשינוי בתפיסה של המיקום בו הן צריכות להיות ממוקמות.

אם בעבר פינות אוכל היו חלק מן המטבח, אזי שפתיחתו של המטבח והסרת המחסום בינו לבין הסלון יצרה אפשרות ליצור פינת אוכל ייחודית שעומדת בין בטווח שבין שני המרחבים, אשר אפשר לראות זאת גם כגשר בין שניהם., כך פינת האוכל מקבלת מקום משל עצמה.

דוגמאות של פינות אוכל מעוצבות 

כפי שציינו, השינוי שחל בפינות אוכל, הוא גם במראה שלהן, שאף הוא משפיע על המיקום שלהן במרחב, מבחינת הגודל שהן תופסות. אנחנו יכולים לראות 3-4 נישות עיצוביות עיקריות של פינות אוכל.

הנישה הראשונה היא הנישה השמרנית, פינות אוכל כבדות. מדובר בשולחנות עץ כבדים, כאלה שמתאימים למשפחות גדולות בעיקר או לאנשים שמארחים בני משפחה ואורחים. מדובר בשולחנות מלבניים שנפתחים בצורות שונות.

הנישה השנייה היא של שולחנות זכוכית. נישה זו מוסיפה אלמנט עיצובי מעניין, אך מנגד מדובר בשולחנות שברוב המקרים, אינם נפתחים ולכן הגודל שאנחנו רואים זה הגודל שאנחנו מקבלים.

הנישה השלישית היא של שולחנות עגולים. גם נישה זו מוסיפה אלמנט עיצובי מעניין, כאן אנחנו יכולים למצוא שולחנות נפתחים, אך בשונה משולחנות מלבניים או מרובעים, הפתיחה היא הרבה יותר קטנה ולכן חשוב לבחון את גודל ומבנה השולחן כמו שהוא, בשביל להחליט האם הוא יתאים לצרכים שלנו.

הנישה הרביעית היא נישה של שולחנות בסגנון פיקניק. זו נישה יחסית חדשנית, אנחנו רואים אותה בעיקר בבתים עם ילדים או בבתים פרטיים שיש רצון של בעלי הבית ליצור אווירה טבעית ונעימה. מדובר על שולחן שאין בו כסאות אלא ספסלי ישיבה. זה שולחן שפחות מתאים לאירוח אנשים ויותר מתאים לארוחות משפחתיות קטנות

כיצד בוחרים פינות אוכל מעוצבות

כאשר אנחנו בוררים מתוך פינות אוכל מעוצבות את הפינה האהובה עלינו, עלינו לשים לב למספר פרמטרים:

א.גודל פינת האוכל – עלינו לחשוב שהפינה אמורה לאפשר לנו לארח אורחים מלבד ארוחות של בני הבית. לכן חשוב שנשים לב לגודל השולחן. גודל השולחן צריך לקחת בחשבון גם עד כמה השולחן נפתח.

ב.משקל – אם יש צורך להזיז את פינת האוכל ממקום למקום, עלינו לוודא שהיא איננה כבדה מדי ונוחה לסחיבה.

ג.עיצוב – פינת האוכל היא חלק אינטגראלי מעיצוב הבית ולכן עליה להיות מעוצבת בצורה שתשתלב במרחב

ד.תחזוקה – רצוי לבדוק עד כמה קל לתחזק את השולחן מבחינת ניקיון בעיקר.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions