עץ, אלומיניום או במבוק – איך לבחור בחוכמה ריהוט לגן

 

אחד החלומות היותר נפוצים הוא על בית עם גינה קטנה (או גדולה, למי שחולם בגדול…), ובשנים האחרונות לא מעט ישראלים גם הגשימו את החלום ונהנים מגינה מלבבת – בין אם בבתים צמודי קרקע במרחבים הכפריים או בפרברים, ובין אם בדירות גן שמהוות כיום חלק בלתי נפרד מכל פרויקט בנייה חדש בערים הגדולות.

על מנת שההנאה מהגינה תהיה מושלמת, צריך לרהט אותה בחוכמה, כשאחת ההחלטות העיקריות היא החומר ממנו יהיו מיוצרים הרהיטים. האופציות הרווחות ביותר הן הבמבוק, האלומיניום והעץ, וישנם גם הראטן, המתכת והפלסטיק, אם כי אלה פחות נפוצים (הפלסטיק עקב התדמית הנמוכה והאסתטיקה הירודה, המתכת עקב כובדה והסיכון כי היא תצבור חלודה והראטן בגלל שהוא נתפש, לאו דווקא בצדק, כ"זרוק" מדי, וזאת למרות שהוא משרה קלילות מרעננת על כל גינה).

לחובבי המראה האקזוטי – במבוק

מצד אחד, רהיטי במבוק הם אידאליים לגינה: הם יפים, משרים על המרחב אקזוטיות מסוימת, קלים לניקוי, לא מסורבלים להזזה או מיקום מחדש ולרוב גם לא יקרים מדי.

מצד שני, ריהוט לגן עשוי במבוק סובל מעמידות נמוכה יחסית, ועל כן הוא עלול להיסדק עקב חשיפה מרובה לשמש הישראלית רבת העוצמה וגם רוחות חזקות עלולות לגרום לרהיטי במבוק נזקים בלתי הפיכים.

כתוצאה מכך, אופציה זו מתאימה בעיקר לגינות בהן שורר מזג אוויר מתון יחסית וכשישנו מקום לאחסון הרהיטים בעת סערות.

בזכות העמידות – אלומיניום

היתרון העיקרי של אלומיניום – אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר באופן כללי ולא רק כשמדובר בריהוט לגן – הוא העמידות הגבוהה שלו.

רהיטי אלומיניום אינם מחלידים, אינם דוהים וגם לא נשברים או נסדקים בקלות. בנוסף קל לתחזק אותם, ולמרות העמידות יש להם חזות קלילה כך שבסך הכל הגינה זוכה למראה מלבב וידידותי (אם כי מעט קריר ו"היי טקי").

החיבור האולטימטיבי לטבע -עץ

הסיבה העיקרית שבגינה אנחנו רוצים גינה היא חיבור אמיתי לטבע, ובפרט כשמדובר בדירת גן בלב המרחב האורבאני.

מבחינה זו הבחירה אולטימטיבית היא כמובן ריהוט גן עשוי עץ, שמשתלב היטב עם שאר רכיבי הגינה ומשרה על המרחב כולו הרמוניה, חמימות ויציבות.

יחד עם זאת עץ, כמו כל חומר חי, עלול לסבול מבלאי עם השנים, ובפרט כשהוא חשוף לפגעי מזג אוויר דוגמת לחות גבוהה ושמש יוקדת.

תחזוקה נכונה של ריהוט עץ (שימון, צביעה וכו' בתדירות נאותה) מסייעת לשמור על הרהיטים ולהבטיח שנים רבות של הנאה מריהוט הגן, וכמובן שגם לבחירה בעץ עמיד ישנה תרומה בלתי מבוטלת. בפרט מומלצים העצים הקשים דוגמת האיפאה והקומארו (שמגיעים לארץ מברזיל), הטיק (שמקורו בבורמה או באינדונזיה), הג'ארה (שמגיע אלינו מאוסטרליה) והרד באלאו (שגם הוא אוסטרלי במקורו).

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions