עיצוב מחודש של בית ישן

 

עיצוב מחודש של בית ישן מצריך התייחסות לפרמטרים רבים, וזאת לצד פנייה לבעלי מקצוע שונים, המתמחים בכך. מדובר במשימה מאתגרת במיוחד, ולעיתים אף כזו העשויה להיות מורכבת מאד. אם אתם בתחילתו של התהליך ורוצים לעשות זאת נכון, הנה כמה נקודות, שכדאי שתתייחסו אליהן:

  • פונקציונאליות–זהו אולי אחד הפרמטרים החשובים ביותר. כשבונים בית מחדש, זה הזמן לבחון את המצב הנתון, או – כפי שהיה קודם לכן, ולבדוק באילו דרכים ניתן לשפר אותו וליצור מרחב נוח ונעים יותר. נכון, ישנה חשיבות רבה מאד לעיצוב וגם ליופי, לסגנון וגם לאסתטיקה, אך עוד יותר חשוב שהבית יציע פתרונות שימושיים, תוך התייחסות לצרכיהם של הדיירים במקום (הגיל שלהם, התנהלותם היומיומית בבית ומחוצה לו, רצונותיהם ואופיים, בכמה דיירים מדובר ועוד).

 

  • בטיחותיות – תכנון לבית ישן ועיצובו המחודש כולל גם התייחסות לפן הבטיחותי. לפני שבירת הקירות וגם ניסור בטון, חשוב, ובעזרתו של המהנדס או הקונסטרוקטור, לבדוק האם העמודים או הקורות הקיימים, שאותם מעוניינים לשבור, משמשים לצורך חיזוק המבנה או נושאים משקל של תקרה או ריצפה. בין אם מדובר בעמוד, קורה או בקיר, במידה והם עשויים מבטון, ייתכן ויש להם תפקיד חשוב מאד במבנה הבית הכולל. ניסורם והריסתם באופן שאיננו מקצועי או כאשר הם הכרחיים למבנה, עשויה לגרום לנזקים קשים, ובעיקר גם ליצור סביבה שאיננה בטיחותית.

 

  • אסתטיקה– עיצוב מחודש של בית חשוב שיתייחס גם לפן האסתטי. אפשר היום לשלב בבית מגוון רחב מאד של אלמנטים עיצוביים, שיכולים לתרום למראה הכללי וליצור את האווירה הנדרשת. אלה יכולים להיות רהיטים שונים בבית, אביזרי נוי למיניהם וגם פתרונות הלוקחים חלק במבנה עצמו, כמו תוספת של קירות גבס לאחר ניסור בטון, שבירת קירות או עמודים כדי ליצור מרחב גדול ומאוורר יותר, ריצוף מסוגים שונים ועוד.

 

  • פתרונות חלופיים– מכיוון שמדובר בתהליך, הכולל במסגרתו בדרך כלל גם שבירה של קירות, עמודים או קורות, חשוב לבחון את הפתרונות החלופיים, שיבואו במקומם. למשל, אם נמצא שאחד מקירות הבטון הוא קיר תומך, יש לבדוק בעזרתו של המהנדס או הקונסטרוקטור, באיזה פתרון ניתן להשתמש, פתרון שישתלב באופן הרמוני במרחב וגם יספק את המענה הבטיחותי המתאים.

 

  • מקצועיות– כדי ליהנות מכל זה, כדי ליצור מרחב ראוי למגורים, מרחב בטוח, נעים וגם אסתטי, חשוב להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע, המתמחים בתחומים הרלוונטיים כגון יזם תמ"א 38, עיצוב פנים וכדומה. מקצועיות, במקרים אלה, היא ללא ספק מילת המפתח. בין אם מדובר באנשי מקצוע המתמחים בתחום ניסור בטון, בין אם מדובר במעצבי פנים או כל איש מקצוע, הלוקח בכך חלק, עליהם להבין, בראש ובראשונה, את צרכיהם של הדיירים, עליהם לבחון את תנאי השטח והמבנה הקיים, את תכניותיו המקוריות והחדשות של הבית, וגם לבדוק כיצד ניתן לשלב נכון בין כל אלה כדי ליהנות מהפתרון המתאים. 
 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions