עיצוב בעץ מול עיצוב בבטון, המשוואה גודלת

 

אם בעבר רוב העיצובים בבית ובמשרד היו בעיקר מעץ, כיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר פונים לעיצוב בבטון, בעיקר בשל היתרונות הרבים של השימוש בחומר הזה. לעומת העץ, הבטון הוא חומר הרבה יותר עמיד ועיצוב בחומר זה יכול להחזיק מעמד לאורך שנים רבות ללא כל בלאי, דהייה או סדקים. לעומת זאת, עץ מתבלה עם השנים, בייחוד אם הוא נמצא בחוץ, חשוף לפגעי מזג אוויר כמו גשם סוער או שמש חזקה. לכן, רבים מבינים כי משתלם יותר להשקיע בעיצובי בטון, גם בחלק הפנימי וגם בחלק החיצוני של הבית.

מגוון רחב של צבעים

עיצוב בבטון לא חייב להיות אפור ומשמים, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של צבעים מיוחדים בהם משתמשים בעיצוב בטון, צבעים אשר אותם ניתן להתאים לעיצוב הכללי של הבית בצורה הטובה ביותר. לעומת זאת, עץ הינו בעל מגוון מוגבל של צבעים, בייחוד אם מדברים על מוצרי עץ טבעי ולא מוצרים סינטטיים דמויי עץ. זוהי סיבה נוספת לכך שהעיצוב בבטון עולה על העיצוב בעץ ויכול להעניק הרבה יותר יתרונות חשובים למשתמשים בו.

עלויות לטווח ארוך

עוד נתון חשוב להשוואה בין עיצוב בעץ לבין עיצוב בבטון הינו העלות לטווח ארוך. כשמדובר במוצרי עץ, בייחוד בחלק החיצוני של הבית, ישנן עבודות תחזוקה רבות שיש לבצע כמו צביעה, שיוף, החלפת חלקים מתקלפים, כיסוי שריטות וחבלות וכדומה, פעולות תחזוקה שלטווח ארוך יכולות להיות יקרות מאוד. לעומת זאת, בטון איננו מצריך עבודות תחזוקה כלל וכלל. לאחר סיום העבודה והעיצוב בו אתם יכולים לעשות בו כל שימוש שתרצו מבלי שתצטרכו לתחזק אותו או לבצע פעולה כל שהיא בכדי לשמור על תקינותו. לכן, אם מבצעים חישוב עלויות לטווח ארוך עיצוב בבטון הופך להיות הרבה יותר משתלם מאשר עיצוב בעץ. זו גם הסיבה לכך שכיום משרדים רבים ומבנים מסחריים בוחרים להשתמש בבטון ולא בעץ.

מגוון רחב של טקסטורות וצורות

עץ טבעי הוא מוגבל, לא ניתן ליצור עליו כל טקסטורה שרוצים ולא תמיד ניתן להגיע בעזרתו לכל סגנון עיצוב. לעומת זאת, בעיצוב בבטון ניתן ליצור מגוון רחב של טקסטורות מיוחדות, המתאימות בעיקר לחיפוי קירות ורצפות חוץ, וכך להעניק לכל מקום מראה הרבה יותר מרשים והרבה יותר מיוחד ללא השקעה כספית גדולה מאוד.

כמובן, עיצוב בבטון אינו קל ולכן חשוב לבחור אך ורק במומחים אשר יבצעו את העבודה הזו על הצד הטוב ביותר ובהתאם לדרישות שלכם. זכרו כי לאחר שהוא יתייבש יהיה קשה מאוד לבצע שינויים כל שהם, קשה עד בלתי אפשרי.

מידע זה נכתב עבורכם בשיתוף עם Ivanka מתחם החממה– המתחם לעיצוב הבית ממותגי יוקרה בינלאומיים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions