סוגי עץ ויתרונותיהם בעיצוב רהיטים

 

הבית שלנו מכיל הרבה מאוד רהיטים העשויים מעץ, לדוגמא שולחנות הכתיבה ושולחן האוכל במטבח, ארונות ושידות, מדפים ודלתות. גם ארונות המטבח עשויים עץ ואפילו המדרגות והרצפה מכוסות עץ. מכיוון שהעץ הוא חלק כה גדול מכל בית, חשוב להכיר היטב את סוגי העצים הנפוצים בתעשיית הרהיטים ואת היתרונות של כל אחד מהם.

סוגי עץ, תכונותיהם ויתרונותיהם:

ישנם רהיטים שעשויים מעץ מלא ורהיטים שעשויים מתחליפי עץ ועץ מתועש. לפניכם מידע על העצים הנפוצים ביותר בתעשיית הרהיטים והיתרונות שלהם.

עץ אלון– עץ אלון הוא עץ נפוץ מאוד בתעשיית הרהיטים. הוא ידוע בחוזקו יוצא הדופן ובשני הסוגים שהוא מופיע בהם: אלון לבן ואלון אדום. האלון הוא עץ גבוה מאוד והוא משמש להכנת רהיטים שונים מעץ מלא, יצירת משטחים ומטבחים כפריים. האלון הלבן הוא הפופולרי ביותר ומחירו גבוה יותר בשוק.

עץ אורן– עץ האורן הוא עץ עדין ורך במרקמו, צבעו בהיר והוא זול יחסית לעצים אחרים ולכן גם נפוץ מאוד בשימוש בבניית רהיטים ובתעשייה. בגלל משקלו הקל וגמישותו הרבה, עץ אורן משמש להכנת רהיטים קלים וניידים כמו רהיטים קלים, דלתות, ארונות הזזה מעוצבים ועוד.

עץ מייפל– זהו סוג עץ נוסף שמשמש להכנת רהיטים. בשונה מרוב העצים מדובר בעץ קשיח במיוחד ולא קל לעיבוד כלל וכלל ולכן גם מחירו בשוק הוא מן הגבוהים. מייפל משמש ליצירת משטחים מעץ ובניית רהיטים כבדים מעץ מלא.

עץ מהגוני– זהו עץ קשה ויוקרתי, בעל צבע חום עשיר בגוון אדום. הוא עמיד מאוד אך גם לא כבד במיוחד ולכן הוא מאוד פופולרי ביצירת רהיטי יוקרה. הוא עץ יקר מאוד וניתן לזיהוי מידי עקב צבעו היפה והדוגמא הייחודית שלו.

עצים תעשייתיים ותכונותיהם:

MDF – זהו סוג של עץ תעשייתי אשר עשוי מנסורת של עצים אחרים הדחוסים יחד ליצירת משטח קשיח ועמיד.  הסיבים השונים נדבקים יחדיו בעזרת דבק מיוחד, הפעלת לחץ וחום בעזרת מכשירים המיועדים לכך. הוא זול משמעותית מן העץ המלא ומשמש להכנת רהיטים שונים.

פורמייקה– הפורמייקה זהו חומר שמשמש בתעשיית הרהיטים בעיקר לחיפוי של רהיטים. הפורמייקה דומה לעץ אז היא עשויה מסוג מיוחד של נייר שמעורבב עם דבק חזק ונדחס היטב בעזרת מכונות, עד שנוצר חומר גלם הדומה לעץ במראה אך בעל תכונות שונות. הפורמייקה עמידה למים וקלה יחסית, היא זולה מאוד ומשמשת כחומר גלם נפוץ מאוד בהכנה וחיפוי של רהיטים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions