סוגי עיצובי חוץ וגינות הקיימים היום בשוק

 

עולם העיצוב אינו מפסיק להתפתח וכיום יכולים בעלי הבתים לעצב את שטח חוץ הבית ואת הגינה במגוון סגנונות ולהתאים את העיצוב למראה הבית, לצרכים של בני הבית ולטעמם האישי.

למראה חוץ הבית יש השפעה רבה על המראה הכללי של הבית וכניסה מרשימה, חצר מטופחת או שביל ייחודי יכולים לגרום לבית להראות מושקע ומסוגנן ואף להעיד על אופיים של בני הבית.

השטח שנמצא מחוץ לבית מלא בחפצים ויש לו שימושים רבים, בשל סיבות אלו חשוב להתייחס לאלמנטים בצורה קפדנית. ישנן משפחות שאוהבות לארח, אחרות אוהבות לשבת לאכול בחצר, יש משפחות מרובות ילדים, יש משפחות עם ילדים קטנים שאוהבים לשחק בחוץ וכו' וחשוב להתייחס לפרטים הללו כאשר מחליטים לעצב.

פרמטרים מרכזיים בעיצוב חוץ הבית

בעת עיצוב חוץ הבית יש להתייחס לסוג הריצוף ולגודלו, להצללה, למיקום של שקעי החשמל, לברזי המים, לברז הגז, לתאורה, לתשתית הדישון וההשקיה, למיקום של השבילים, למקומות הישיבה, לצמחים ועוד. במידה ויש במרחב שטח רטוב חשוב לבחור בריצוף שמכיל גימור מסוג אנטי סליפ- גימור זה יפחית את סכנת ההחלקה. כמו כן, ניתן להשתמש בריצוף כדי להפחית את כמות הצמחייה ולחסוך כספים.

בחירת ריצופים, דשא, תאורה והצללה


סוגי ריצופים פופולאריים

בין סוגי הריצופים הפופולאריים ניתן למצוא את האבן הטבעית בה ניתן להשתמש גם בתור מסלעות, שבילים וכו'. במידה והבית מרוצף באבן טבעית יהיה ניתן להשתמש בה במרחב של חוץ הבית ולצור מראה הרמוני.

סוג אחר של ריצוף- ריצוף באריח גרניט פורצלן מכיל מגוון דגמים כך שניתן לבחור בחומרים שדומים לאבן, עץ ועוד. את הדקים- סוג ריצוף נוסף ניתן למצוא במגוון בתים.  אנשים שבוחרים להתקין דק יכולים לבחור בין מגוון סוגי דקים כמו למשל- דק מעץ ארז, דק מעץ טאבקו, דק מעץ אגוז אפריקאי ועוד אך חשוב לדעת כי עץ טבעי דורש תחזוקה שוטפת. במידה ומעוניינים לקבל את האווירה שהדק נותן אך לא רוצים להשקיע בתחזוקה ניתן לבחור בדק סינתטי, דק זה הינו עמיד ביותר ודורש תחזוקה מעטה. 

דשא

כדי לחסוך כספים, להפחית את התחזוקה ולהעניק למקום מראה ירוק ונעים בוחרים בעלי בתים רבים בדשא סינטטי. הדשא הסינטטי מתאים לגגות, גינות, מרפסות ועוד, הוא נעים למגע, עמיד וכמעט ולא דורש תחזוקה.

תאורה

תאורה מתאימה וייחודית עשויה לשנות את מראה חוץ הבית והגינה בצורה ניכרת ולכן חשוב לבחור בגופי תאורה מתאימים אשר מפיצים את האור הדרוש, מתאימים מבחינת הצבע, חסכוניים ומתאימים מבחינת החומר לסביבה החיצונית של הבית (למשל- זכוכית או פלסטיק) וכו'. במידה ורוצים לצור עניין ניתן לשלב בין תאורת החוץ ובין רהיטים שונים- כמו למשל- לשלב בין התאורה ובין מכלי הצמחייה, להאיר פסלים שנמצאים בגינה ועוד.

הצללה

באמצעות הצללה איכותית יוכלו בני הבית והאורחים ליהנות מחוץ הבית והגינה גם בימות הקיץ החמים וגם כאשר מזג האוויר קריר ויורד גשם. ישנן כמה דרכים לצור הצללה- ניתן להשתמש בשמשיה, ניתן לבחור בסוככים ידניים או חשמליים ולהתאים אותם לצרכים של בני הבית וניתן לרכוש פרגולות אשר מעניקות צל טבעי. חשוב לדעת כי פרגולה קבועה דורשת רישיון בניה. כיום ניתן לרכוש פרגולות חשמליות, פרגולות מאלומיניום, פרגולות מעץ ועוד כך שכל אחד יכול למצוא את הפרגולה המתאימה ביותר עבורו ועבור בני ביתו.

עיצוב הגינה- מה הסגנון שלכם?

גינה מרשימה תהיה גינה שמשלימה את העיצוב של הבית וכדי לבצע את הבחירות הנכונות יש להתייחס לסגנון העיצוב של הבית, לחומרים, לאלמנטים, לשטח, למחיר, לפרופורציות, למזג האוויר באזור המגורים ועוד. אין ספק כי לא קל לבצע את התהליך.

כדי להתחיל במשימה רצוי לדמיין את המראה הרצוי- הגינה יכולה להיות מעוצבת במגוון סגנונות. גינה מודרנית למשל  תהיה מבוססת על קווים ברורים יחד עם צורות גיאומטריות ותכיל אלמנטים מגוונים כמו למשל- מזרקה, פסלים וכו'. כמו כן, תכיל הגינה מרצפות ולבנים אשר יצרו את קווי המתאר. תחזוקת הגינה תשאף להיות מעטה, הצמחים יהיו גזומים באופן קפדני וניתן להוסיף דקלים, מרבדי דשא, עציצים צבעוניים ועוד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions