מחדשים את הבית בצבע

 

עונת הקיץ היא בדיוק הזמן המתאים לתכנן ולבצע שיפוץ וחידוש של הבית באופן מאסיבי. הגשמים כבר עברו, הלחות עדיין אינה גבוהה וזה מאפשר דווקא בעונה הנוכחית לצבוע את הקירות ולטפל בכל הנזקים שצצו במהלך החורף. כמובן, שהשהייה של הילדים בבית בחופשת הקיץ והרעננות שעונת החום הגדול מביאה איתה, גם הם מכניסים רוחות של חידוש ורצון לתת לבית מראה מאוורר, שמח ומרווח עד כמה שניתן. אז איך עושים זאת בצורה הנכונה ביותר? מה עושים עם הגינה והריהוט שלה? על הכל תמצאו מידע במאמר זה.

אל תתעלמו מנזקי החורף

דווקא בקיץ, שהחום כבד וכולם בחופשה, הנטייה היא להזניח את הבית ולא לגעת בו וחבל. היות וחודשי הקיץ הראשונים בארץ, נעימים יחסית ועדיין חסרי לחות, הם מהווים זמן מצויין לשיפוץ וטיפול בנזקים שהצטברו בתקופת החורף בבית. זה הזמן לאתר את כל הנפיחויות, קילופים ועובש בקיר, לגרד אותם, לחטא את הקיר ולצבוע מחדש עם צבע נגד עובש ופטריות במקומות המועדים לפורענות. בנוסף, אם הצטבר לכלוך או הניקוז נסתם מסיבות כאלו ואחרות, דאגו לשחרר אותם. כאשר תפעילו את המזגן בחודש אוגוסט וספטמבר בשרב, זה ימנע את התעבות המים בבית וטפטופים מיותרים מן המזגן. בנוסף, למי שיש קולטי שמש, הדבר חשוב פי כמה וכמה בכדי לנצל את חום השמש בצורה המיטבית בקיץ לחימום המים בבית.

בידוד חשוב גם בקיץ

זכרו כי החום והקור בבית הם גם פונקציה של בידוד הבית. אם חשתם בחורף קור יותר מן הרגיל או אם למרות המזגן אתם עדיין מרגישים בסאונה במעונכם הפרטי, הגיע הזמן לחדש את הבידוד. כיצד? השתמשו בקצף פוליאוריתני או סיליקון סביב החלונות, ודאגו לצפות את הפינות והעמודים וכן הגג בחומר בידוד מתאים. בנוסף, בכדי שהגג והקירות החיצוניים ישרדו את עונת הקיץ החמה במיוחד, רצוי כבר מתחילת העונה מעבר לחומרי הבידוד, גם לחדש את צבעם באמצעות צבעים המיועידם לציפוי חיצוני של קירות והגנה עליהם. אתם תתפלאו ממגוון הצבעים המוצע בכל הקשור לסוג צבעים זה. ואיך מהו חומר הבידוד שמתאים בדיוק לצרכיכם? לשם כך, מומלץ להוועץ עם מומחה בתחום זה בחנויות המתמחות בכפוף כמובן למבנה הגג שלכם, מיקום הקירות החיצוניים ועמודי החיבור ועוד.

אל תשכחו את המשקופים וריהוט החצר

עוד אלמנט שחשוב להתייחס אליו ורבים שוכחים אותו בעת צביעת הבית ושיפוצו- המשקופים וריהוט החצר. כפי שהקירות יכולים לסבול מרטיבות ועובש, כך גם משקופים יכולים לסבול מהתחמצנות או חלודה או סתם לאבד מן המראה שלהם בעקבות רטיבות או עודף חום. ומכאן שגם את חלקים אלו שנוטים להזניח באלגנטיות- מוטב לחדש ולצבוע בחומר מתאים.  לגבי ריהוט הגינה, מדובר בריהוט שנמצא בחוץ כל העת חורף וקיץ ונתון כמובן לחסדי מזג האוויר. לכן, חיוני וחשוב גם לנקות אותו לעיתים קרובות, וגם לצבוע אותו בצבעי הגנה המיועדים להגן עליו מפני קורוזיה וכן להאט התקלפות וכתמי שמש הנפוצים כ"כ  בשל הקיץ הארוך והקשה שבישראל.

ריהוט גינה ממתכת (ריהוט גינה ממתכת- אם לא תדאגו לנקות ולצבוע אותו הוא יאבד ממראהו תוך זמן קצר. קרדיט: אתר טמבור)

אם בעבר מי שרצה לבצע זאת, היה צריך להשתמש בצבעים על בסיס טרפנטין עם ריח ניכר במיוחד וכאלו שלוקח להם מספר ימים להגיע לייבוש מלא, הרי שהיום תוכלו למשל למצוא צבעים כדוגמת פוליאור ע"ב מים של חברת טמבור שהוא למעשה צבע שניתן ליישם הן על עץ והן על מתכת. כך שלא משנה איזה ריהוט גינה יש לכם, תוכלו לצבוע ולחדש אותו ואפילו להתאים את הצבע שלו, לצבע המשקוף של המבואה שמוציאה אתכם לגינה או פשוט לצבוע ולחדש באמצעותו את משקופי המתכת שבבית.

וכמובן לא לשכוח את צבעי הקיץ השמחים

ואחרי כל ההכנות, כל החידושים וכל הנקיונות הגיע הזמן לתת לבית גם אווירה שמתאימה לעונה החמה. כאמור, כולנו יודעים שזוהי עונה של חופש, מרחבים, שמחה וחיוניות. ואת ההיבטים הללו בדיוק, נשאף להכניס גם בעת צביעת הבית לכבוד עונת החופש הגדול. במקרה הזה, הצבעים שישלטו הם צבעים חמים כדוגמת צהוב מדברי, כתום תפוז, אפקטים המזכירים את עולם הטבע כדוגמת ספארי בגווני צהוב וכמובן צבעי תכלת פסטליים המזכירים את השמיים הבהירים של עונת הקיץ. זכרו כי זהו הזמן המתאים ביותר והעונה שבה הצבעים העזים והקצת יותר נועזים מורישם להכנס הביתה, ולכן שלבו את האספקט הזה בחוכמה בעת תכנון הצביעה מחדש שלכם.

והכי חשוב- שתהנו מן הבית והגינה שלכם גם בקיץ.

* המאמר נכתב בשת"פ עם חברת טמבור.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions