כיצד להתאים את הדק לגינה שלכם

 

יותר ויותר אנשים בתקופה האחרונה מגלים את היתרונות של הדקים כאלמנט המוסיף יופי וייחוד רב לגינה הביתית. כיום ישנם סוגים רבים ושונים של דקים הנבדלים זה מזה בסוגי העץ שמהם הם עשויים וכך משפיעות תכונות העץ על המראה והתכונות של הדק המוגמר. על מנת לבחור ולהתאים לכל גינה את הדק המתאים לה בדיוק חשוב מאד להבין את ההבדלים, ללמוד אודות התכונות של העץ ואיך הן משפיעות על הקורות שמהן עשוי הדק וכך לקבל את ההחלטה המושכלת.
כאשר מתלבטים בין סוגי דק שונים לוקחים בחשבון את הצבע של קורות הדק, האם נראית דוגמת העץ על גבי הקורות או שמדובר בדק שיהיה צבוע בצבע אטום, האם מדובר בדק חזק ומסיבי או כזה שיש צורך לבצע בו פעולות תחזוקה על מנת שלא יינזק או שלא ייחלש ועוד. בנוסף, ישנם סוגים שונים של דקים סינטטיים שאינם עשויים כלל מעץ טבעי אלא מחומרים סינתטיים המעורבים עם סוגי עץ שונים ותערובת זו משנה אף היא את התכונות של הדק המוגמר והמוכן שיותקן הלכה למעשה בגינה.

דק

למי מתאימים דקים?

 

אם עד לפני לא מעט שנים אפשר היה לראות את הדקים רק במקומות מסחריים או ציבוריים הרי שכיום ניתן גם לראות אותם בבתים פרטיים כחלק מעיצוב הגינה או שטח החוץ. כאשר משלבים עיצוב של דקים עם תאורה מתאימה ופריטי ריהוט גן המשתלבים אף הם – הרי שמתקבלת גינה לא פחות ממושלמת שבכל זמן ושעה יהיה נעים לשהות בה. הדק משרה אווירה ייחודית ומיוחדת במינה באווירה כולה של הגינה וכאשר בגינה מותקן גם פתרון הצללה המתאים לגשם או לשמש החזקה – הרי שאפשר ליהנות בגינה בכל יום מימי השנה.
מכאן קל להבין שבכל גינה מתאים להתקין דקים, בתנאי כמובן שמקפידים להבין את ההבדלים בין הסוגים השונים וכך בוחרים את הסוג שיהיה המתאים ביותר ויספק את התמורה הטובה ביותר. אין ספק שזהו אחד הנושאים שבהם יש חשיבות מכרעת לייעוץ עם איש מקצוע שיגיע אל הגינה, יתרשם מהתנאים בשטח ובידיעת התקציב שהועמד לטובת נושא התקנת הדק יוכל לספק את כל המידע הדרוש ולתת המלצות מקצועיות וכאלה שתהיינה הנכונות ביותר עבור הלקוח.
כיום ישנם דקים בייצור מקומי בישראל ויש את הדקים המיובאים מחוץ לארץ – כל אלה כמובן כתלות בסוג העץ. ישנם סוגי עצים שכלל לא גדלים בארץ ולכן כמובן שלא ניתן לייצר מהם קורות דק אלא לייבא את הקורות המוכנות ממדינות אחרות בחוץ לארץ. יחד עם זאת המבחר והמגוון רחבים מאד ולבטח כל לקוח ימצא בקלות בדיוק את סוג הדק שיתאים לגינה שלו, לצרכים והדרישות שלו וכמובן לטעם האישי וההעדפות האישיות שלו.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions