יתרונות ריצוף הבית באמצעות פרקט

 

חיפוי הרצפה הינו תהליך שלעיתים קרובות מדי לא נתונים לו את תשומת הלב הנדרשת. הפועל, מדובר בחלק אינטגרלי, בלתי נפרד מעיצוב ובניית הבית, אשר ישפיע לא מעט על האופן בו נחוש ונרגיש בבית שלנו בעתיד. ככל שנבצע את פעולת חיפוי הרצפה במחשבה תחילה ובאופן מקצועי ורציני – נרוויח הן רצפה אסתטית ונעימה למראה, והן יציבות ועמידות של החומר לאורך זמן.

הפרקט כחיפוי נופץ יותר בתקופה האחרונה –
בתי עסק ואנשים פרטיים בוחרים כיום בחיפוי הפרקט עבור הדירות והעסקים שלהם, הסיבות לכך מתחלקות לסיבות אסתטיות ופרקטיות אותן נמנה בהמשך.

 –  איכות במראה – רצפת הפרקט הינה רצפה יפה יותר מרוב הרצפות, על כך אין הרבה וויכוח. כאשר אנו בוחרים את הצבע המתאים לחדר או לסלון שלנו, באופן שיתאים בדיוק לצרכים שלנו – הפרקט מספק את הצרכים באופן מאוד מדויק. כך פרקט בהיר יותר יכול להפוך חדר קטן לרחב ואוורירי, ופרקט קהה יותר מתיישב באופן טבעי מאוד בסלון גדול ורחב ידיים. כך או כך, הפרקט מהווה נגיעה אסתטית מאוד משמעותית לחדרים בבית.

 –  איכות ועמידות – להבדיל מהטעות הנפוצה כי פרקט הינו חומר שאינו בעל שרידות או אורח חיים רב, המציאות היא שפרקט הינו חומר עמיד מאוד, בהנחה שמטפלים בו כראוי. ישנן התאמות לעשות כאשר מדובר בפרקט עץ מלא, פרקט רב שכבתי או פרקט למינציה, אך באופן כללי מדובר בחומר מצוין אשר לא מרבה להיהרס ושומר על מראה חדש לאורך זמן. הפרקט אמנם נשחק, אבל משך השחיקה הוא ארוך וממושך הרבה יותר מחיפויי רצפה אחרים. הפרקט שומר על צבעו הראשוני לאורך זמן, ובעזרת טיפול נכון יכול להראות חדש הרבה אחרי שאר האלמנטים בבית.

אווירת חמימות טבעית – הפרקט, לעומת ריצוף שיש או ריצוף אבן ובלטות, מביא אתו תחושה ביתית נעימה. התחושה הזו אף תורמת לעיצוב הבית, ולא מעט מעצבי פנים ואדריכלים נוטים לעצב את מושא עבודתם בעזרת פרקטים. כאשר יש שימוש נכון בפרקט, הוא מביא אתו ערך מוסף, הרבה יותר מחיפוי רצפתי אחר.

לסיכום
מבין מגוון סוגי הפרקטים המוצעים לאדם המרצף את ביתו, מוצעים פרקט עץ (הנקרא גם פרקט רב שכבתי), פרקט עץ מלא, פרקט למינציה ועוד סוגי פרקטים רבים. כל פרקט מתאים למקום או חדר אחר, ובשימוש נכון בהם כל אדם המעצב את חלל ביתו ימצא בו פתרון מאוד איכותי לריצוף.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions