יביל או קבוע – מה עדיף?

 

מבני קבע הם פתרון מצוין עבור כל צורך קיים. בין אם מדובר בבית מגורים, כיתת לימוד, משרד או מחסן ציוד בסיסי, אולם מה עושים כאשר מבנה קבוע הוא אופציה בעייתית במקרה הטוב או אופציה בלתי אפשרית במקרים הפחות מוצלחים. בעלי עסקים ומנהלי חברות וארגונים יודעים היטב כי תהליך אישור הקמה של מבנה הוא ארוך ומייגע, וישנם מקרים בהם מדובר בפרויקטים זמניים או מקרים בהם עלות ההקמה של המבנה איננה מצדיקה את הבניה של המבנה לצורך הפרויקט.

בדיוק בשביל המקרים האלה קיימים המבנים היבילים הניתנים להשכרה או רכישה, כאשר אופציות הבחירה של הלקוח מגוונות מאד.

בנייה של מבנה יביל מעלה בדרך כלל רושם ראשוני של מבנה חלש ולא יציב המתאים ל"אנשי שטח", אולם המציאות המודרנית מראה כי טכנולוגיות חדשות ויכולות התאמה טובות הפכו את המבנים היבילים לאחד המוצרים השכיחים ביותר בישראל.

חומה ומגדל 2013

מבנה יביל מעוצב

מבנה יביל מעוצב

אם עברתם לאחרונה ליד בסיס צבאי כלשהו סביר להניח שבמבט ראשון ראיתם בסיס רגיל לחלוטין, המכיל משרדי פיקוד, מחסני ציוד ומחסני נשק, כיתות לימוד ומגורי חיילים.

אולם לא פעם מבט קרוב יותר יגלה לכם כי כל המבנים בבסיס הזה הם למעשה מבנים יבילים הניתנים לשינוע והזזה בכל רגע נתון. הראשונים שגילו את הפוטנציאל העצום הגלום במבנים יבילים בישראל היו דווקא תושבי יהודה ושומרון, שמיהרו לעשות בהם שימוש מסיבי בדרכם להיאחז בכל נקודה מרוחקת או חסרת תשתיות מתאימות.

כל מה שנזקקו לו היה משאית מנוף שהביאה את המבנה היביל לשטח היעד, ובהנפת מנוף קצרה הניחה אותו במקום המיועד לו, והדגל שהונף עשה את השאר.

מבנים יבילים – מהיר ויעיל

למרות מה שנכתב לעיל אין לטעות ולחשוב כי מדובר באמצעי להפרת חוק או להשתלטות על שטח כלשהו. מבנים יבילים נמצאים בשימוש נרחב בכל תחומי החיים בישראל וכיום הם מהווים נתח שוק לא מבוטל במגזר התעשייתי, הצבאי, החקלאי והתיירותי בישראל.

אל תתפלאו אם תגלו כי הצימר המקסים בו ביליתם בסוף השבוע האחרון הובא למקום על ידי משאית, או אם בשירות המילואים הקרוב שלכם תתבקשו להיכנס לחדר שהוא למעשה מכולת מטען לשעבר.

גני ילדים ובתי ספר רבים עושים גם הם שימוש רחב במבנים יבילים כפתרון מהיר למצוקת מקום או חוסר בכיתות לימוד הנוצר מגידול במספר התלמידים, וכיום אלפי ילדים לומדים ומתחנכים בכיתות ממוזגות ומצוידות היטב, שהן למעשה מבנים יבילים לגמרי.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions