טיפים להתקנת דקים בחצר

 

החלטתם שאתם רוצים להתקין דקים בחצר של הבית שלכם? הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא טרם בחירה והתקנה שלהם, וטיפים שיעזרו לכם לעשות את ההשקעה הכרוכה בהתקנה בצורה הטובה ביותר.

מי שיש לו חצר פרטית בבית שלו אומנם צריך להשקיע זמן ו/או כסף בטיפוח שלה, אך לפחות זוכה לפינה חמה בשטח הבית, שבה הוא יכול לארח אנשים, לשתות את הקפה של הבוקר או סתם לנוח ולהירגע למשמש ציוצי הציפורים.

כדי להפוך כל רגע בחצר לנוח יותר, אפשר להתקין דקים שיהיו למעשה אזור הישיבה המרכזי בחצר, עליהם אפשר לשים ריהוט גן, גם במשקל כבד יחסית, ולהפוך את החצר למקום הרבה יותר נוח ושימושי, וכמובן גם יפה יותר.

בחירה לפי סוג, איכות ועיצוב

דקים בחצר הם אומנם תוספת יפהפייה והם יכולים להיות נוחים, אבל כדי שההשקעה הכספית שלכם תיתן את התמורה לה אתם מצפים, חשוב לעשות בקפידה את הבחירה של הסוג, האיכות והעיצוב שלהם. כדאי לבחון את כל ההיצע שיש, להשוות מחירים, ולשים דגש בעיקר על תהליך העיבוד שהדק הזה או אחר עבר.

ככלל, דקים לחצר הם שונים מאלו שמיועדים לבית, והסיבה לכך הם התנאים הסביבתיים שהם נמצאים בהם כל עת- חום, לחות ורטיבות. כמו כן, הם יכולים להיות בסכנה של חרקים ומכרסמים למיניהם. משום כך, הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו הוא החומר ממנו הדק עשוי ואיך הוא מוגן מפני ה"נזקים" הסביבתיים. כמו כן, יש צורך להזמין איש מקצוע מנוסה אשר יצבע את הדקים אחת לשנתיים לכל הפחות, בכדי להגן על עץ הדק. את שירותים אלו ניתן להזמין מבעלי מקצוע המתעסקים בעבודות צביעה בפריסה ארצית או לחלופין ע"י נותני שירות אזוריים, עבודת צביעה בבאר שבע ע"י צבעי באזור הדרום, עבודות צבע בחיפה ע"י צבעי בחיפה וכו.

בהמשך, אפשר לבחון את איכות הדק- עד כמה הוא יציב מפני עיקומים, שריטות וכן הלאה, וגם כמה תעלה התחזוקה השנתית שלו או תיקונים נקודתיים? כמו כן, האם נדרשת עבודת ניקיון ושימור מיוחדת או שמספיק להעביר עליו סמרטוט לח עם קצת מים וסבון בלי חשש?

ולבסוף, צריך כמובן לבחור את העיצוב המתאים, הגוון והמראה שרוצים. אפשר למצוא דקים לחצר בשלל גוונים שלכל אחד מראה שונה מבחינת מידת הטבעיות שלו- יש כאלו שנראים ומרגישים כמו עץ שלא עבר עיבוד משמעותי ויש כאלו שנראים סינתטיים מאוד.

בחירת המתקינים

אחרי שהכל כבר הוחלט, אתם יכולים לעשות את הרכישה בעצמכם או לחילופין להזמין את החלקים הנדרשים דרך בעל המקצוע שיבצע את ההתקנה. וכאן הגענו לנקודה מאוד חשובה והיא בחירה המתקין.

להתקנה של הדק בחצר יש חשיבות גדולה במיוחד, ובפרט אם הדק מותקן על הגבהה מעל פני הקרקע. חשוב לבחור במתקין מקצועי ובעל ניסיון, גם אם זה אומר שצריך לשלם יותר עבור העבודה שהוא מבצע. אם אתם רוצים את הטוב ביותר, ואם אתם רוצים שהדק ישמש אתכם לזמן ארוך, חשוב להשקיע בהתקנה בדיוק כמו בבחירת הדק.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions