המדריך לקבלת היתרי בנייה להתקנת פרגולות

 

חולמים על פרגולה מוצלת לגינה או לגג? רוצים להתקין פרגולה במרפסת, או אולי בחצר של הבית הפרטי שלכם? מן הסתם, לא תופתעו לשמוע, כי עד שלא יאושר החוק החדש בכנסת, יהיה עליו להוציא היתר בנייה להתקנה של פרגולה. הפרגולה, אותה סככת הצללה, דורשת בנייה והתקנה, ומאחר וניתן לסגור אותה, ולמעשה להגדיל את החלל הבנוי, יש צורך בקבלת היתרי בנייה מן הרשות המקומית, המועצה או העירייה. לפניכם המדריך לקבלת היתרי בנייה לצורך התקנת פרגולות, אשר יוכל לסייע לכם ולקחת אתכם צעד אחד קדימה לקראת הפרגולה האישית שלכם.

שלב ראשון – פנייה אל הרשות המקומית או העירייה לקבלת טפסים להתקנת פרגולות

לכל עירייה או רשות מקומית יש את הדרישות הספציפיות שלה על מנת לאשר לכם את היתר הבנייה לפרגולה. חשוב לדעת, כי לא משנה איזה סוג של פרגולה אתם מתקינים, יהיה עליכם לבקש אישור בנייה. ולכן, במקום לסכן את עצמכם ולעמוד אל מול קנסות, חשוב לבדוק היטב איזה מסמכים עליכם להגיש. במרבית המקרים, תוכלו לעשות זאת בעצמכם, ללא צורך במהנדס או אדריכל.

שלב שני – בדיקת נתוני תב"ע לגבי פרגולות

לפני שאתם מגישים את הטפסים הנדרשים והתוכניות אל העירייה לצורך קבלת האישור, מומלץ לבדוק גם נתונים לגבי ההוראות של העירייה או הרשות המקומית בנוגע לפרגולות, כמו המרחק ממעקה, מרחק מהשכנים, חומרי גלם – אלו יוכלו לסייע לכם לכתוב את הבקשה בצורה התואמת את ההוראות של העירייה. בנוסף לכך, מומלץ גם לבדוק כי בנייה של פרגולות לא תחושב לכם כחלק מאחוזי הבנייה המותרים בשטח שבבעלותכם.

שלב שלישי – קבלת אישור מהשכנים לבניית פרגולות

לא תמיד תדרשו לקבל אישור מהשכנים לצורך התקנה של פרגולות, אך באם אתם גרים בבית משותף ואתם רוצים להתקין פרגולה במפרסת שלכם – יהיה עליכם לבקש אישור מכלל השכנים, על מנת שלא ליצור חזות לא נעימה לעין, במבנה וברחוב. יחד עם זאת, בתים משותפים יכולים להחליט יחדיו להתקין פרגולות בכל המרפסות – דבר שיקל על קבלת היתר מהרשות או העירייה – ובתנאי שההתקנה תעשה במקביל ומאותם החומרים.

שלב רביעי- בחירת אנשי המקצוע אשר יבצעו עבורכם את העבודה

שלב זה הינו המהותי והמשמעותי ביותר בדרך להקמת הפרגולה עליה תמיד חלמתם. הקפידו לבחור מספר בעלי מקצוע המתמחים בתחום זה, בדקו את תיק העבודות האישי של כל אחד ואחד מהם, התייעצו איתם בנוגע לפרגולה אותה אתם מתכננים להקים, קבלו מהם עצות וטיפים, נהלו עימם משא ומתן בנוגע לעלויות ההקמה, ורק לאחר מכך, סכמו עם אחד מהם בנוגע להקמת הפרגולה עליה תמיד חלמתם.

כחלק בלתי נפרד מהקמת הפרגולה, בדקו עם בעלי המקצוע בכל הנוגע לתחזוקת הפרגולה, אופן ניקיונה ברמה השוטפת וכדומה. הקפידו לבדוק באילו חומרי ניקוי הם ממליצים לכם לנקות את הפרגולה ברמה השוטפת וכיצד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions