ההבדל בין פרקטים מעץ ללמניציה

 

רצפת הפרקט קנתה לעצמה מקום מרכזי מאוד בין סוגי הריצוף והיא נמצאת בקרב רוב הבתים בארץ ובעולם, לא פחות מהכמות של הקרמיקה ואף יותר. אך ישנם כמה סוגים, פרקטים מעץ מלא ולימנציה. ההבדלים בינהם רבים וכך הסוגים שיש לכל אחד, כל סוג מתאים לתקציב מסויים ולמראה הנדרש, אפילו לסוגי האקלים.

מה זה בכלל פרקט למינציה?

פרקט למניציה נקרא גם פרקט סינטטי, מדוע סנטטי? הרי שהוא מעובד ובנוי מכמה שכבות בניגוד לפרקט עץ רגיל. הלמינציה מורכב משלוש שכבות שונות. השכבה הראשונה הינה שכבה אשר מודבק עליה צילום עץ, שהוא בעצם הדוגמא, ומשום שהדוגמא היא סך הכל צילום אז כך האפשרויות והאופציות לא מוגבלות ואפשר לשחק עם העיצוב איך שרוצים. השכבה השניה הינה ליבת הפרקט, היא עשויה מחומר מאסיבי וחזק מאוד שמחזק את הפרקט ומייצב אותו ובעצם נותן לו את הקשיחות ומחזק אותו כך שיתן תחושה שמדובר בפרקט עץ והשכבה השלישית והאחרונה שלנו, התחתונה, תפקידה להיות בידוד בין הפרקט והצילום לבין הקרקע, היא מונעת חדירה של רטיבות ותורמת לכך שהפרקט יישאר כמה שיותר זמן בריא ומבריק.

אז מה זה בעצם פרקט עץ?

פרקט עץ מלא הינוי פרקט שהלוחות שלו כולן ממאה אחוזים עץ מלא, וכך הפרקט עצמו מרשים ויציב יותר, ככל שהעץ איכותי יותר והסיבים בו צפופים יותר כלומר, עץ מלא איכותי כך יהיה הפרקט יוקרתי יותר וירגישו זאת ברמה ניכרת בעת ההליכה עליו.

היתרונות של פרקט הלמניציה

ובכן, לפרקט הלמניציה יתרונות רבים. נתחיל מכך שמשום שהשכבה הנראית שלו היא שכבת צילום עץ, כלומר מעוצבת אישית, זה מביא אותנו למצב שאין הגבלה בדוגמאות ובצבעים אשר ניתן ליצור בפרקט מסוג למינציה, אי ההגבלה הזאת נותנת לנו אפשרות להגיע לעיצוב שחלמתם במדויק. פרקט מסוג למינציה אף עמיד יותר לשריטות וכתמים, הניקוי שלו קל יותר ועצם תחזוקתו פשוט הרבה יותר מאשר עץ מלא. משום שהוא פחות דחוס ברובו ואינו עץ מלא הוא מתאפיין בקלות רבה יחסית ללוחות של פרקט עץ מלא, דבר שבעת קנייתו עוזר מאוד להוביל ממקום למקום ולהרכיבו היכן שרוצים. יתרון נוסף הוא מתאים יותר לאנשים אשר גרים בשכירות ועוברים דירה, יותר קל לפרקו והלעבירו בדרך שלמה מבלי לפגוע בו מאשר פרקט רגיל.

מהן החסרונות של פרקט למניציה מול פרקט רגיל?

לפרקט עץ, כלומר רגיל יש מראה יוקרתי יותר מאשר פרקט למניציה וגם בעת ההליכה מרגישים בדיוק מה מקורי ומה סנטטי, בנוסף לפרקט העץ יש תכונות בידוד גבוהות יותר והשימור שלו לאורך שנים קל יותר. פרקט הלמניציה קורס תחת מים, מתנפח וננזק והעמידות שלו נמוכה יותר בנושא הזה. ופרקט העץ אף צובר פחות אבק.

לסיכום
לכל סוג פרקט יש את היתרונות והחסרונות שלו, קחו בחשבון את הנושא הכלכלי, מה התקציב שלכם, את העיצוב שאתם מעוניינים בו ואת העמידות והמראה אשר מיוחד לכל סוג פרקט, לאחר שבחנתם את יתרונותיו וחסרונותיו של כל פרקט תוכלו להגיע להחלטה נכונה

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions