אילו סוגי נורות קיימות ומה הכי חסכוני

 

בשנים האחרונות גברה המודעות בנושא החשיבות להחליף את נורות הליבון לנורות חסכוניות יותר שמאריכות חיים. עליית מחירי החשמל, המודעות האקולוגית בקרב הציבור, קמפיינים מוצלחים של המשרד להגנת הסביבה וחברת החשמל- כל אלו ועוד תרמו לפופולאריות של נורות הלד המהוות חלופה משתלמת לנורות הליבון שנשרפות מהר וצורכות חשמל רב ונורות הפלורסנט שמפיקות תאורה קרה ופחות יעילות אנרגטית בהשוואה ללדים.

נורות ליבון

נורות הלהט הומצאה כבר בשנת 1840 אך רק בשנת 1879 תומאס אדיסון רשם על ההמצאה פטנט ולכן נהוג לייחס לו את ההמצאה, ואכן הוא תרם רבות לפיתוח הנורה. בנורת ליבון יש חוט להט דרכו עובר זרם חשמלי וחוט הלהט מתחמם ומפיק אור. חשוב לדעת כי נורות להט אינן יעילות אנרגטית והן צורכות חשמל רב. משנת 2012  נאסר בארץ למכור ולייצר נורות להט בהספק של מעל 60 וואט. אורך החיים של נורת ליבון קצר, בין 750 ל- 2,000 שעות, לכן יש להחליפה בתדירות גבוהה.

נורות הלוגן

נורת הלוגן עמידה יותר מנורות להט ומגיעה גם בגדלים קטנים המאפשרים להתקין אותה בספוטים אך נורת הלוגן צורכת חשמל רב, מחממת מאוד ויש להתקין לה שנאי. אורך החיים של נורת הלוגן 3,000- 4,000 שעות.

נורות פלורסנט

נורת פלורסנט היא שפופרת זכוכית ממולאת בגז. כאשר זרם חשמלי עובר בנורה נוצרת קרינה ומקבלים תאורה קרה. ניתן לרכוש נורות פלורסנטיות מוארכות או קומפקטיות והן חסכוניות בחשמל, במיוחד הדגמים החדשים, ולכן הן זוכות לביקוש בשנים האחרונות. לנורות פלורסנט לא ניתן להוסיף דימר, התאורה שלהן קרה ולא מחממת, הן מכילות גז רעיל שמתפזר בסביבה בעת שבירה וכדאי לדעת כי ריבוי פעולות הפעלה וכיבוי מקצרים את אורך חיי הנורה.

נורות לד

נורת לד (LED- Light Emitting Diode) פולטת אור כאשר זרם חשמלי נמוך עובר בה. נורת לד ידועה במידותיה הקומפקטיות,  באורך החיים הגבוה ובצריכת החשמל הנמוכה ביתר בהשוואת לחלופות. יש לציין כי אורך החיים של נורת לד גדול פי 5 בהשוואה לנורת פלורסנט.

לסיכום, כאשר בוחרים תאורה לבית יש להתחשב בנושא החיסכון בחשמל ובאורך החיים של הנורה. נורות לד מהוות את הפתרון המושלם לבית ומחירן יורד עם השנים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions