איך להשתמש בבריקים בעיצוב הבית

 

הבריקים, או בעברית, ה"לבנים" שימשו בעבר בנייה סטנדרטית עד שלא היו מתאימים יותר לבנייה. ברוב המקרים מדובר בבתים מפורקים. הבריקים הינם אבנים ולבנים שעברו חידוש ייחודי וכיום מעניקים לכל חלל בו הם ממוקמים מראה כפרי ושליו, ביתי ונעים, חם ועוטף למתגוררים. השימוש בבריקים תופס תאוצה בשנים האחרונות והופך אהוב במיוחד בתפקיד החיפוי לקירות החוץ והפנים. בשל היותו בעל מראה כפרי וקסום, חיפוי הבריקים מועדף על בעלי בתים רבים שכן הוא מעניק תחושה מרגיעה.

כמה צעדים לפני הדבקת בריקים

הדבקת הבריקים אינה עניין בעייתי וברוב המקרים ניתן להדביקם ללא כל בעיה יוצאת דופן. יחד עם זאת חשוב להכיר את תהליך ההדבקה של בריקים על מנת לקבל את התוצאה הרצויה וליהנות ממנה. ישנם לא מעט סוגי בריקים שונים ולכל סוג יש צורת הנחה ייחודית לו. במקביל ישנם שלבי עבודה המתאימים לכל סוגי הבריקים וכדאי להכיר גם אותם לפני תחילת העבודה.

השורה הראשונה

על מנת להבטיח כי התקנת הבריקים תשמש את בני הבית למשך שנים רבות חשוב ביותר לפרק את הפנל הניצב לקיר בשני צדדיו וזאת על מנת להבטיח את הצמדת הבריקים לקירות הצדדים. חשוב למדוד את גובה הבריק ולסמן את הגובה הזה על הקיר. חשוב לוודא כי מדובר בקו ישר יחסית. שלב זה הינו קריטי מאחר והשורה הראשונה היא זו אשר תהווה את קנה המידה לשאר השורות. במידה השורה הראשונה תיווצר באופן עקום – גם השורות האחרות יהיו כך.
יש למתוח את הקו ולצייר אותו לכל אורך הקירות. חשוב להסיר כל אלמנט נוסף היושב על הקירות וכן להסיר חיפויים שונים שכן אלו עלולים להיות בעייתיים לעניין הצמדת הבריקים. במידה ויוותרו שכבות מיותרות על גבי הבטון יכול מאוד להיות כי האחיזה של הבריקים תהיה קלושה מדי ולא תבטיח איכות גבוהה למשך שנים רבות מבחינת עמידות ומראה מרשים.

הדבקת הבריקים

את הבריקים עצמם יש לחתוך באמצעות דיסק המיועד לחיתוך אבן. במידה ורוצים להניח את הבריקים בצורת בנייה אזי יש להתחיל את הקיר באמצעות הנחת חצי בריק ורק לאחריו יש להוסיף בריק שלם. באופן זה ניתן ליצור רצף של בריקים בצורת בנייה המשלימים את המראה. בין הבריקים השונים יש להניח רובה. את הרובה רצוי להזליף באמצעות שקית הזלפה מיוחדת לרובה תוך מעקב אחרי הקווים שנוצרו מראש על ידי הפלס ובסימון ההתחלתי.
רצוי להמשיך את הרובה לשכבה שמעל הבריקים – לשכבה הבאה על מנת להניח את התשתיות. כמו כן רצוי להשתמש ברובה על מנת למלא את החללים שמתחת לבריקים כדי לתת להם קו ישר כללי וליצור מהם משטח חלק ונטול עליות ומורדות. יש לוודא עם הנחת כל בריק כי הוא מקביל לסימון ההתחלתי.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions