איך לבחור טפטים לקירות המטבח?

 

מה כדאי לכם לדעת על בחירת טפטים לקירות המטבח. צעד אחרי צעד במציאת הפריטים שיהפכו את המטבח שלכם למקום שלא מיועד לבשלנים בלבד.

אנו הישראלים אוהבים לעקוב אחר הטרנדים המתפרסמים במגזינים לעיצוב בכל הנוגע לתחום המטבח. האינטרנט והעיתונים מלאים במידע על טפטים שונים המאפשרים לשדרג את המטבח. כמה טלפונים לאנשי מקצוע, כמה טלפונים לחברים והנה – רכשתם לכם טפטים למטבח. אך הישראלים ידועים ככאלה שאוהבים לארח כמובן (כי מי לא מחמיץ את ההזדמנות להציג בפני החברים את המתכונים החדשים?).

אך במציאות של היום בה יש עודף מידע העניין לא ממש פשוט, כידוע. לפיכך, רכישת טפטים למטבח חשוב לבצע תוך התחשבות במספר החלטות.

אילו החלטות יש לקבל?

אמנם אתם מבלים לא מעט זמן במטבח, אבל על מנת לשדרג את המטבח ולהעניק לו מראה מיוחד חשוב מאד לא לקבל החלטות במהירות אלא לבצע את הבחירה בזמן מתאים על מנת שלא להתפשר, כי החלטה לא נכונה עשויה לעלות לכם ביוקר ולהשפיע על מראה המטבח שלכם.

קודם כל, כדאי להביא בחשבון את הניקיון: כיום ישנם טפטים העשויים מחומרים פלסטיים שניתן לנקותם בקלות. במקרים בהם המטבח כבר מעוצב בסגנון מסוים כגון מודרני או הייטק, כדאי לבחור את הטפטים שישתלבו עם המראה הקיים, כי לא הייתם רוצים ליצור מראה שונה במטבח!

אם למשל בחרתם בעיצוב כפרי, אז טפט צבעוני יכול להתאים או טפט עתיק שיהווה המשך לעיצוב הקיים. כמו כן, יש גם אפשרות לבצע שימוש באופציית קרניזים אשר ייתנו סוג של "מסגרת" דקורטיבית עדינה.

התאמה לגודל המטבח

האם כל הטפטים מתאימים לגדלים השונים של המטבח? לא בהכרח! בדיוק כפי בבחירת טפטים לאזורים אחרים בבית כגון חדר השינה או הסלון, בעת בחירת טפטים למטבח חשוב להביא בחשבון את גודל המטבח.

האם המטבח גדול ויש בו משטחי עבודה רבים, ניתן לבחור טפטים גדולים המדגישים את יופיו של המטבח,כאלה המעודדים את האנשים להישאר בו. אך מנגד האם המטבח קטן ואין בו משטחים-מה שלא מאפשר לעבוד במשך זמן רב,כדאי לבחור טפטים קטנים.

הצבעים

לאחר שהחלטתם על הגודל והחומרים הגיע הזמן לעבור לשלב הבא – הצבעים. בתחילה יש להתייחס למראה הכללי של המטבח ורק לאחר מכן להעדפה האישית.

חשוב לציין כי העדפה האישית צריכה להילקח בחשבון בהתאם לתמונה הכללית ולא פעם אנשים בוחרים טפטים שאינם מתאימים למראה הכללי של המטבח.

לא כל הצבעים מתאימים לסוגי הטפטים השונים. אם הטפט המרכזי הוא צבעוני, אז כדאי לבחור ביתר הקירות גם טפטים פרחוניים וכך ליצור את האווירה המתבקשת.

ישנם אנשים המעדיפים לבחור טפטים המבטאים את חשיבות המטבח כמקום מרכזי, ולכן יבחרו בטפטים המציגים צורות שונות של ירקות כגון פלפל או עגבנייה או ירקות אחרים שעולים על הדעת במטרה ליצור קיר המדגיש את חשיבותו של החלל, וכן ליצור מראה מעורר תאבון, כזה שיעשה חשק לרוץ למטבח ולהתחיל בהכנת סלט.

 

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions