בטון אדריכלי לעיצוב הגינה

 

החומר הטוב ביותר לריצוץ ואבזור הגינה הוא חומר הבטון. בשנים האחרונות ניתן לראות כי חומר הבטון שינה את פניו ונוספו אליו עיטורים וצבעים שונים שיכולים להקנות לכם לגינה מראה צבעוני ויוקרתי. למעשה מדובר בבטון מוחלק אותו בעלי מקצוע יוצקים על הרצפה ומורחים עליו חומרים שונים על מנת ליצור מראה אחיד ויפה.

מגוון מוצרים נוספים העשויים מבטון

חומר הבטון הינו גמיש, כך שבאמצעות שבלונות ניתן ליצור ממנו עיצובים מרהיבים כמו למשל – אדניות לצמחים מבטון, אבני מדרך, עציצים, קישוטים בדמויות שונות המעטרים את הגינה, ספסלים וכסאות קבועים מבטון ועוד מגוון רב של מוצרים המשלימים את המראה הכללי של הגינה. יש לציין כי עם התפתחות תחום הבטון, ניתן ליצור יצירות יפיפיות הכוללות ריצפת פסיפס, בטון צרוב, רצפה נוצצת בשילוב אבנים מיוחדות ועוד מגוון רב של עיצובים מרהיבים.

כיצד עובד התהליך?

החלקת הבטון נעשית על ידי בעלי מקצוע מומחים בכמה שלבים הכוללים בין היתר את עיבוד הבטון בצורה מסוימת, על מנת להקנות לו מראה עיצובי מרשים. הפעולה נעשית על ידי הוספת פיגמנטים שונים אשר מוסיפים לבטון צבע מרשים וחיות. אז בואו נראה מהם השלבים ליצירת רצפת בטון מרשימה:

השלב הראשון, אותו מבצעים בעלי המקצוע הוא – השלב הבסיסי של הכנת התשתיות, כלומר שיטוח הקרקע ושימת ברזלים בצורה מסוימת עליהם יוצקים בטון אדריכלי. יש צורך גם ליישר את הרצפה, על מנת להגיע לגובה הרצוי וליצור אחידות.

לאחר יישור הרצפה והכנתה, בעל המקצוע יוצק את הבטון ומחליק אותו על ידי מכשור מיוחד בשם – הליקופטר שתפקידו ליישר את הבטון ולהקנות לו מראה אחיד וחלק. בשלב זה, ניתן לפזר פיגמנטים שונים על מנת לייצר מראה מעוצב לרצפת הבטון.

בזמן היציקה, חשוב מאוד להקפיד לא להתיז בטון אל תוך שטח התבנית כדי לא להרוס את המראה העיצובי של הבטון האדריכלי עליו עמלו ועבדו שעות אנשי מקצוע רבים. איש מקצוע שלא מכיר בכלל החשוב הזה, אינו מקצועי מספיק ולא ישתלם לעבוד מולו. בכדי למנוע התזת בטון על התבנית יש צורך בניקוי ותחזוקה שוטפים של כל כלי העבודה המשנעים את החומר. את תבנית היציקה צריך לשמור טוב בתקופות של גשמים וחורף סוער כדי למנוע הצטברות של לחות ורטיבות העלולים לגרום להיווצרות חלודה שתפגע באיכויות התוצר הסופי של הבטון.

את השלב הבא יש לבצע רק לאחר ייבוש מוחלט של הרצפה לפחות כיומיים שלושה והוא שלב החריצה. פעולה זאת נעשית על מנת למנוע את סדיקת הבטון ולאפשר למשטח להתרחב באופן טבעי הרצוי. לאחר מכן, יש למרוח סילר וחומרים נוספים שנועדו לתת לבטון מראה חלק ולהגן עליו מפני חדירת מים ולחות. בטון אדריכלי עמיד בפני שינויי טמפרטורות קיצוניות, קירבה למקורות מים ומשמש כאלמנט עיצובי לכל דבר. אין צורך לצפות את הבטון בחומרי אבן וטיח .

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
Call Now
Directions